Haber Detay Geri Dön Geri Dön
Atlas Hali Sektöre Yeniden Merhaba Dedi


45 yıllık bir geçmişe sahip olan Atlas halının, yeni yapılanma süreci ve hedefleri, markaya yönelik yeni oluşum ve yatırım planları, Naksan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taner Nakıboğlu ve Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu’nun katılımıyla 10 Ocak Salı günü düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, 2012 yılı hedeflerini sektörün zirvesi olarak belirlediklerini söyleyerek, Naksan Holding bünyesindeki ileri teknolojiye sahip üretim tesisleri, yenilikleri, sektöre yön veren AR-GE çalışmaları ve Türkiye genelinde hızla genişleyen bayi ağıyla her geçen gün güçlendiklerinin altını çizdi. Atlas Halı’nın yeniden yapılanma sürecinde, 35 Milyon TL’ye ulaşacak bir yatırımın gerçekleşmesini planladıklarını belirten Dr. Meriç Bebitoğlu, Atlas Halı bünyesinde şu anda üretim tesisleri dahil 500 kişilik bir istihdam sağladıklarını, ancak bu sayının 2012 yılında 1000 kişiye yükseleceğini vurguladı.
Atlas Halı’nın, 45 yıllık tecrübesinin modern çizgilere sahip tasarımlarla harmanladığını ve koleksiyonlarına desen değil tasarım kavramını getirdiklerinin altını çizen Dr. Meriç Bebitoğlu; Kunter Şekercioğlu, Ece-Oğuz Yalım & Feride Toprak, Gamze Güven, Ali Taran, Başak Ergin, Özgür Uşaklıgil, Erdem Akan ve Boğaç Şimşir gibi Türkiye’nin önde gelen başarılı tasarımcıların imzasını taşıyan yeni serilerinin, hem alışılmışın dışında hem de göz alıcı olduğuna değindi. Bebitoğlu “Şems, Hatayi, Hare, Harman, Hayat Ağacı, Oyun, Gece, Nazar Boncuğu, Vuslat, Uşak, Sedef, Akide ve Shaggy koleksiyonlarından oluşan yüksek kaliteye sahip Atlas halıları, erişilebilir fiyatlarla çok kısa bir süre içinde evlerin değişmezi olacak” dedi.

Atlas Halı Aksesuar ve Mobilya Sanayi Ticaret A.Ş.