Haber Detay Geri Dön Geri Dön
ATLAS HALI KENDİNİ TEMİZLEYEN NANO HALI BULUŞUYLA ORTADOĞU HALI FUARINDAYDI


 

-         Sektörünün öncü markalarından Atlas Halı, Nisan 2013 tarihinde, kendi kendini temizleyen ve leke barındırmayan “Nano Halı” ile dünyada bir ilke, bir buluşa imza atmıştı.

 

·         Nanoteknolojik ürünleriyle satışlarını ve bayi taleplerini artırmaya devam ederken, mucize halılarıyla halı sektörünün en önemli ve büyük fuarı olan “Ortadoğu Halı Fuarı”na da mucize halılarıyla katılan Atlas Halı’nın standı, kendi kendini temizleyen bu halıları görmek ve deneyimlemek isteyen ziyaretçilerle dolup taştı.

 

·         160’ı aşkın halı firmasının katıldığı Ortadoğu Halı Fuarı’nı ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de, Atlas Halı standında en ağır leke bırakıcı sıvılar döküldüğü halde en ufak bir leke barındırmayan nano halı mucizesine tanıklık etti.

 

·         Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, vişne suyu, kola, sütlü kahve gibi ağır leke bırakıcı sıvıların Atlas nano halıları üzerinde hiçbir leke bırakmamasını ilgiyle izledi.  Sadece bir kağıt peçete yardımıyla bu lekelerin yok edilişi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Fatma Şahin, “gördüklerim inanılmaz; gerçekten de en ufak bir leke kalmadı!” dedi.

 

·         Fatma Şahin, Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu’ndan nano halı buluşuyla ilgili tüm detayları aldı. Atlas nano halının gün ışığından ya da evin aydınlatmasından aldığı enerji ile bakteri, ev akarlarını da (mite) üzerinde barındırmadan, parçalanmalarını sağladığını; gıdayla temasta hiçbir sakınca bulunmadığını; vücuttaki statik elektriği almasının yanı sıra kendi kendini temizleme özelliği de bulunduğunu öğrenen Bakan Şahin, Atlas Halı’nın bir Türk markası olarak dünyaya böyle bir buluş sunmasının ülkemiz adına gurur verici olduğunu söyledi.

Dünyada saygın yeri bulunan Türk halı sektöründe 45 yıllık köklü geçmişe sahip Atlas Halı, dünyada bir ilki gerçekleştirerek sektörüne inovatif bir ürün armağan etti. Atlas Halı’nın geliştirdiği kendini temizlerken, yüzeyindeki organik kirlerin ışık altında parçalanıp yok olmasını sağlayan “nano halı”, satışa çıktığı ilk günden itibaren tüketiciden gelen büyük ilgi ile satışları artırırken, Atlas Halı’ya gelen bayi taleplerinde de artış yarattı.

İleri teknolojiyle üretim!

 

2012 yılında Naksan Holding bünyesine geçmesiyle; markada yapılan yenilikler, iyileştirmeler ve geliştirmelerle; genişleyen ürün yelpazesiyle Atlas Halı kısa sürede Türk halıcılığında lokomotif markalardan biri haline geldi. Naksan Holding çatısı altında ileri teknolojiye sahip üretim tesislerinde üretimini sürdüren Atlas Halı, Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlar sonucu ulaştığı nano halı buluşu ile dünya halı sektörüne de benzersiz bir armağan sunmuş oldu.

 

Ar-Ge çalışmalarının ilk meyvesini “nano halı” ile aldıklarını; sektörde bir ilki yaratmış olmanın ve nano özellikler taşıyan koleksiyonlarına gösterilen büyük ilgiden memnun olduklarını söyleyen Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, “Dünyada eşi benzeri olmayan nano halılarımız satışlarımızda büyük bir artış meydana getirdi. Bayi adedimiz de hızla artırmaya devam ediyor. Nano halı ile bir buluşa imza atarken, sağlıklı ve çevreye duyarlı koleksiyonlarımızı yüksek kaliteyle üretiyor ve erişilebilir fiyatlarla kullanıcılarımıza sunmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Geliştirilen teknoloji ile halının nanoteknolojik özelliğe büründüğünü ve yapılan testlerden de anlaşıldığı üzere Atlas nano halıların çok uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu belirten Dr. Meriç Bebitoğlu, ürünün nano özelliği ile senelerce kullanılabileceğini vurguladı. Bebitoğlu “Atlas’ın tüm serilerini süratle Nano Halı’ya dönüştürdük. Şu anda tüm Atlas Halıları bu üstün ve benzersiz özelliği taşıyor.  Naksan Üretim Tesisleri’nde Atlas Halı üretim bölümünde bu talepleri yetiştirme, talepleri karşılama gayretindeyiz. Atlas halılarımızın nano özelliği ile ilgili olumlu görüşleri telefon, e-posta ve sosyal medya ile gelen geri bildirimlerden görüyor ve mutluluk duyuyoruz" dedi.

 

Atlas nano halı projesi Ar-Ge yatırımı 1.2 milyon TL’lik yatırımla hayata geçti; mucize nano halılar normal halılarla fiyatça aynı!

 

Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, 1.2 milyon TL yatırım tutarıyla hayata geçen nano halı buluşunu tüketicinin alım gücüne uygun bir şekilde maliyetlendirmeyi de başardıklarını aktardı. Laboratuvar ortamında bir projenin, buluşun gerçekleştirilmesinin mümkün olduğunu ancak hayatın bir parçası olacak şekilde maliyetlendirmenin zor olduğunu; tüketicinin erişemeyeceği pahalı sonuçlar verebileceğini söyleyen Bebitoğlu, “Bizim ürünümüzün en önemli özelliği, normal halılarla fiyatça aynı olmasıdır. Nano halıları normal halı fiyatına tüketicilerin beğenisine sunuyoruz” dedi.

 

1.20 ila 6 m2 arasında değişen ve 6 çeşit ebadı bulunan ve tümü nano teknolojisi ile üretilmiş olan Atlas halıların fiyat aralığının iplik cinsine, sıklığına, ölçülerine ve taşıdığı diğer özelliklere göre değiştiğini söyleyen Dr. Meriç Bebitoğlu,  “Halı severler, koleksiyonlarımız arasındaki birçok zevke ve tercihe uygun, ulaşılabilir fiyatlara sahip halılarımız arasından beğenebileceği farklı ürünleri bulabiliyor. Fiyatlarımız 118 TL ile 1.000 TL arasında değişkenlik gösterirken, anlaşmalı kredi kartları ile 12 aya varan taksit fırsatı sunuyoruz. Tüketicimizin “İyi ki Atlas Halı aldım” demesi ve Atlas halısız ev kalmaması hedefimiz…” dedi

 

Atlas nano halılarda tanıtım ve reklam çalışmaları yoğunlaşacak!

Bayi sayısı ve satışlarında iki katı büyümüş durumda olan Atlas Halı, yeni sezonda da  “nano halı” reklam ve tanıtım faaliyetlerine hız vererek, düzenleyeceği kampanyalarla mucize nano halılarını herkesin keşfetmesini sağlamayı; binlerce evde yer almayı planlıyor. Bebitoğlu, “Mayıs 2013 itibariyle nano halı tanıtımına da büyük önem veren Atlas Halı’nın en çok izlenen TV programları arasında yer alan Esra Erol’la İzdivaç, Su Gibi ve Doktorlar gibi programlarda yayınlanan tanıtım filmleri de talepleri artırdı. Programların tatile girmesiyle ara verilen bu çalışmalarımızı yeni sezonda ve 2014 yılı içinde de yoğunlaştırarak sürdürmeyi planlıyoruz" dedi.

Dünya halı sektörünün lider ülkelerinden Türkiye’nin yenilikçi oyuncusu!

 

46 yıllık geçmişe sahip Atlas Halı’nın yüzde 90’ın üzerindeki bilinirlik oranı ile Türkiye’nin en bilinen ve takdir gören markalarından biri olduğunun altını çizen Dr. Meriç Bebitoğlu, 2014 yılında bayi sayılarını 500’ün üzerine çıkarmayı planladıklarını ve ülke genelinde yaygınlıklarını artıracaklarını söyledi. Ana hedeflerinin tüketiciye iyi hizmet vermek olduğunu aktaran Bebitoğlu, Türkiye ekonomisinin en güçlü gruplarından biri olan Naksan Holding güvencesiyle şu anda Atlas Halı’yı yurt dışında Azerbaycan ve Kazakistan ve Ortadoğu ülkelerinde tüketiciyle buluşturdukları bilgisini verdi.

 

Yurtdışı projeksiyonlarının Atlas nano halıları, yenilikçi ve akıllı bir ürün olarak, katma değerli biçimde pazarlamak olduğunu söyleyen Bebitoğlu, dünyada halının 2300 yıllık bir geçmişi olduğunu ve Türkiye’yi dünya halıcılığının kalbi olarak kabul etmek gerektiğini aktararak, “Dünya halı sektörünün liderlerinden biri olan Türkiye’nin yenilikçi oyuncusu olarak arenada yerimizi alıyoruz” dedi.

 

ATLAS NANO HALILARIN BENZERSİZ ÖZELLİKLERİ:

 

Nilüfer çiçeği esinlenmesi bir dünya buluşunu beraberinde getirdi!

 

Suyun üzerinde yaşamasına rağmen su iticilik özelliğine sahip nilüfer çiçeğinden esinlenerek yaratılan Atlas nano halılar, sıvı itici gücü ile leke barındırmıyor. Ayrıca, gün ışığından ya da evin aydinlatmasindan aldığı enerji ile bakteri ve ev akarlarını da (mite) üzerinde barındırmadan, parçalanmalarını sağlıyor. Üzerine dökülen her türlü sıvı veya katı maddeler,bir pecete veya bez yardimiyla kolayca alinabiliyor. Ağır lekeler ise ılık su ya da renksiz kolonya kullanılarak giderilebiliyor; küçük izler de, lekenin ağırlığına bağlı olarak ışık enerjisi ile kendi kendini zaman icerisinde  yok ediyor.

 

Hayat konforunu artırırken insan sağlığına da fayda sağlıyor

 

Atlas nano halılar Bilkent Universitesi Ulusal Nanoteknoloji Arastirma Merkezi (UNAM) tarafindan da onaylanan kendi kendini sürekli temizleme özelliği sayesinde sigara, duman, is, ayak kiri gibi günlük yaşamın içerisinde bulunan gözle görünmeyen kirleri de barındırmıyor. Yine bu üstün özelliği sayesinde halının renkleri zaman içinde birbirine karışmıyor, uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi ışıl ışıl kalıyor. Nano özellikli bu halılar, odanın havasındaki organik toksik gazları ve kokuları ışık aldığı sürece yok ederken; ısı yalıtkanlığını azaltmadan, yüksek elektrik iletkenliği sayesinde, vücutta biriken statik elektriğin atılmasına da yardımcı oluyor.

 

Uluslararası test ve değerlendirme kurumu INTERTEK’in raporlarına içerdiği özel formulasyon ile yüzde 99,1 oranında bakteri barındırmayan; T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan gıda ile temas testinden de başarıyla geçen Atlas nano halılar, ayrıca zararlı kimyasal maddeler içermediği için evin her alanında güvenle kullanılabiliyor.

 

ATLAS NANO HALILAR SON KOLEKSİYONLARI İLE ORTA DOĞU HALI FUARI’INDAYDI!

 

İstanbul merkezli olan ancak üretimini dünyada ve ülkemizde halı üretimi dendiğinde ilk akla gelen Gaziantep şehrinde yapan Atlas Halı, halı sektörünün en önemli fuarı olan “Ortadoğu Halı Fuarı”na da benzersiz nano özellikli halı koleksiyonlarıyla katıldı.

 

Halı sektöründen 160’ı aşkın firmanın katıldığı fuarda, Atlas Halı’nın nano halı koleksiyonları, fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü. Nano halının özellikle sıvı itici özelliğini deneyimlemek isteyen ziyaretçiler, Atlas Halı standında meyve suyu gibi kirletici ve leke bırakıcı maddelerin halının üzerinden kayıp gitmesini şaşkınlık ve ilgiyle izlediler. 

Atlas Halı Aksesuar ve Mobilya Sanayi Ticaret A.Ş.