Haber Detay Geri Dön Geri Dön
ATLAS NANO HALILARA TÜM DÜNYADAN TALEP VAR!


 

AB STANDARTLARINA UYGUN TAMAMEN DOĞAL MİNERALLERDEN ÜRETİLİYOR.

ATLAS NANO HALILARA TÜM DÜNYADAN TALEP VAR!

·         2300 yıllık geçmişe sahip dünya halı tarihinde önemli bir yere sahip olan Türk halıcılığının el dokuma halılarından makine halılarına uzanan yolculuğu Atlas Halı’nın nano teknolojiyi halıya taşımasıyla farklı bir boyut kazandı.

·         Gaziantep’te düzenlenen ve sektörün en önemli fuarlarından biri olan DOMOTEX 2014’e katılan Atlas Halı’nın kendi kendini temizleme, leke barındırmama ve daha birçok benzersiz özelliğini tamamen doğal minerallerden alan nano halıları büyük ilgi görüyor.

·         DOMOTEX 2014’ü ziyaret eden Gaziantep Belediye Başkanı (Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı) Fatma Şahin de, Atlas Halı standını ziyaret ederek nano halıların ülke sınırlarına taşan başarısı konusunda Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu’ndan bilgi alarak tebrik etti.

·         AB standartlarına uygun olarak tamamen doğal minerallerden üretilen ve evin her alanında güvenle kullanılabilen; Gıda Bakanlığı’ndan onaylı Gıda Temas Raporu, ek olarak uluslararası laboratuvarlardan antibakteriyel, antimantar ve antimayt raporları bulunan Atlas Halı’nın nano halılarına dünyanın her köşesinden de talepler geliyor.

·         Atlas Halı, “Kişiye Özel Halı”, “Çocuklara Özel Gece Işıldayan Halıları” ve “Görme Engelliler için Özel Halı” gibi birçok inovatif ürünlere de imza atan marka olarak sektöründe lokomotif marka olma yolunda ilerliyor.

Dünya halıcılığının kalbi olan Gaziantep’te, sektörün en önemli fuarı DOMOTEX 2014’de, tümü doğal minerallerden üretilen benzersiz nano halılardan oluşan yeni koleksiyonlarını da ziyaretçilere sunan Atlas Halı’nın standı büyük ilgi görüyor. Atlas Halı standında sunulan demonstrasyonla özellikle vişne suyu, kola, çay, kahve gibi en ağır lekelerin nano halılardan kolayca temizlenmesi ziyaretçilerin ve halı sektörünün takdirini kazandı. DOMOTEX 2014’ü ziyaret eden Gaziantep Belediye Başkanı (Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı) Fatma Şahin de, Atlas Halı standını ziyaret ederek nano halıların ülke sınırlarına taşan başarısı konusunda Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu’ndan bilgi alarak tebrik etti.

Bir Türk markası yaptığı dünya buluşu nano halılarıyla global arenada!

Türkiye’yi nano halı ile tanıştıran; yine bir Türk markası olan çözüm ortağı INNOVCOAT’ın işbirliğiyle geliştirdiği dünya buluşu nano halı ile TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD desteğiyle düzenlenen 11. Teknoloji Ödülleri’nde yüzlerce başvuru arasında da ilk 6 içinde yer alan Atlas Halı’nın bu dünya buluşuna yurt dışından talep gittikçe artıyor. Kalitesiyle olduğu kadar tasarımlarıyla da iddialı olan Atlas Halı, hali hazırda Balkan ülkeleri, Cezayir, Azerbaycan, Rusya, Romanya, Yunanistan ve Kazakistan’da var olan pazar portföyünü hızla geliştiriyor. Şubat ayı itibariyle başta Almanya olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerinde satışa başlayan Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, “AB standartlarına uygun bir şekilde, doğal mineralleri kullanarak ürettiğimiz devrim niteliğindeki, hayatı kolaylaştıran nano halılarımız ile Avrupa’da da büyük ilgi görüyoruz. Bunun haricinde hedef pazarlarımız olan Kuzey Afrika, Güney Kore, Baltık ülkeleri, Rusya-Ukrayna gibi eski Sovyet ülkeleri ve diğer Türki Cumhuriyetler de yerimizi almak üzere görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Sağlıklı, hijyenik, çevreye duyarlı halıları; özgün tasarımlı koleksiyonları erişilebilir fiyatlarla üretmeye devam!

Bir Türk markası olarak dünyaya bu buluşu sunmaktan onur ve mutluluk duyduklarını paylaşan Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, yurtdışı projeksiyonlarının Atlas nano halıları, yenilikçi ve akıllı bir ürün olarak, katma değerli biçimde pazarlamak olduğunu vurguladı. Bebitoğlu, dünyada halının 2300 yıllık bir geçmişi olduğunu ve Türkiye’yi dünya halıcılığının kalbi olarak kabul etmek gerektiğini aktararak, “Dünya halı sektörünün liderlerinden biri olan Türkiye’nin yenilikçi oyuncularından biri olarak arenada yerimizi alıyoruz. Geçmişten günümüze çok doğru geçişleri olan bir marka olmaya her zaman özen gösterdik. Sektörümüz rekabetin çok yüksek olduğu bir sektör. Tüketici, aynılaşmış ürünler arasında farklılığı çok kolay ve hızlıca fark ediyor; inovatif, yenilikçi, yaratıcı yaklaşımlar tüketicinin beğenisini kazanıyor. Yüksek kalitede, sağlıklı ürünler sunma hedefi ile üretimimizi yaparken, tasarıma da her zaman değer verdik ve özgün tasarımları halı severlere sunmaya çalıştık. Kaliteli, üretiminde teknolojinin daha çok kullanıldığı, çağdaş, günün trendlerine uygun ürünleri, özgün tasarım özellikleri taşıyan koleksiyonlarımızı müşterilerimize sunuyoruz. Sağlıklı, çevreye duyarlı, özgün koleksiyonlarımızı yüksek kaliteyle üretmeye, ürün yelpazemizi genişletirken en iyiyi, erişilebilir fiyatlarla sunmaya devam edeceğiz. Şu anda tüm koleksiyonlarımız nano teknolojisi ile üretiliyor ve bizim ürünümüzün en önemli özelliği fiyatının normal halılar ile aynı seviyelerde olması… Çünkü bir buluşu gerçekleştirmek kadar onu hayatın bir parçası olacak şekilde maliyetlendirebilmek de önem taşıyor. Yani laboratuvar ortamında bir projeyi gerçekleştirirsiniz ama o kadar pahalıdır ki, tüketici için erişilmez durumdadır, kısacası verimli değildir” dedi.

Köklü bir markanın yenilikçi yaklaşımlarla dünya buluşuna yürüyüşü ve hızla büyüyüşü!

1967 yılında kurulan, 2011 yılında Naksan Holding çatısı altında faaliyet göstermeye başlayan Atlas Halı, bilgi-deneyimlerini yenilikçi bakış açısıyla, inovasyon odaklı çalışmalarıyla birleştirerek Türk halıcılığında yeni bir çığır açtı. Atlas Halı’nın 1.2 milyon TL’lik uzun soluklu bir Ar-Ge yatırımı ile geliştirdiği, kendi kendini temizleyebilen ve leke barındırmayan nano halıları nilüfer çiçeğinin sıvı iticilik özelliğinden esinlenilerek geliştirildi.

Kilim serisi dışındaki 21 serisi de nanoteknolojik özelliklere sahip olan Atlas Halı’nın nano halıları, küf, bakteri, mayt ve mantar barındırmıyor, ışık etkisiyle kendi kendini temizliyor, sıvı iticilik özelliği ile leke barındırmıyor. Ayrıca, doğal iletkenlik özelliği ile vücuttaki statik elektriği alarak stresin azaltılmasına yardımcı oluyor. Bütün bu özellikleri ulusal ve uluslararası testlerden de başarıyla geçen nano halıyla Atlas Halı, 2013 sonu itibariyle büyüme rekoru kırdı ve cirosunu bir önceki yıla oranla yüzde 350 oranında artırdı. Bu sene başarılarını daha da artırmayı hedeflediklerini ifade eden Bebitoğlu, 2014 yılı içindeki hedeflerini şu şekilde sıraladı: “Bu sene sonu itibariyle nanoteknolojik özelliklere sahip, yüksek katma değerli yaklaşık 400 bin metrekare nano halı satışı gerçekleştirmiş olmayı planlıyoruz. 2012’de 119 olan bayi sayımızı 2013’te 375’e çıkarmıştık. Bu sene ise bayi sayımızı 500’ün üzerine, ciromuzu ise 35 milyon TL’ye çıkarmak hedefindeyiz.”

Atlas Halı’dan hep ilk ve benzersiz inovatif ürünler!

Gece ışıldayan halılar: Atlas Halı, halıcılık sektörüne birçok inovatif ürün sundu. Örneğin Atlas Halı’nın çocuklar için özel ürettiği, farklı, neşeli tasarımlara sahip Ayışığı ve Günışığı koleksiyonlarında yer alan halılar, yapısındaki doğal, sağlıklı ve yumuşacık dokulu bambu lifleri ve anti-bakteriyel özelliklerle hem çevreyi hem de çocukların sağlığını gözetiyor. Çocukların kendi hayal dünyalarını kurmalarına ve geliştirmelerine de destek olmak; şehir hayatı içinde oyun alanı bulmakta zorlanan tüm çocukların kendi odalarında keyifli ve sağlıklı oyun alanları yaratabilmek amacıyla tasarlanan Atlas Halı Çocuk Serisi’nde yer alan ürünler çocukların günün her saatinde keyifli zaman geçirmesine imkan tanıyor. Işıyan iplik teknolojisi ile de dikkat çeken halılar, herhangi bir kaynaktan aldığı ışığı karanlıkta yansıtarak, çocukların rahat, mutlu hayallerle uykuya dalmalarına yardımcı oluyor.

Görme engelliler için özel halı: Atlas Halı, görme engelliler için de özel halı üretti. Braille alfabesi (Görme engelliler alfabesi) ile hazırlanan özel tasarımlı bu halılar ile görme engellilerin dünyasına da girmeyi başaracak. Kişiye ve mekana özel halılar üretmeyi mümkün kılan robotik kontrollü halı üretim tekniği ile tasarlanan bu halı görünenin ötesinde mesajlar taşıyor. İstenilen ebatta ve renkte üretilebilen bu halılarda, kişisel mesajlar vermek mümkün. Halıya kazandırılan üçüncü boyut özelliği ile Braille alfabesindeki kabartma yazı tekniği birleştirilerek halının üzerine bir mesaj, hatta kısa bir şiir işlemek mümkün. Bu halı ile görme engellilere çok özel mesajlar verilebiliyor. Üretilen ilk model “Rengim sensin” mesajını taşıyor. Tasarım ödüllerine adaylığı bulunan bu halı, halının güzelliğini, yumuşaklığının verdiği keyifli duyguyu herkese ulaştırmayı hedefliyor.

Kişiye özel halı: Atlas Halı, isteyenlerin yaratıcılıklarını ortaya çıkartıp duygu ve düşüncelerinin en özgür halini yansıtabilecekleri kişiye özel halı da üretiyor. Atlas Halı’nın yakın bir zamanda uygulamaya koyduğu ve yaratıcılığın önündeki engelleri kaldırdığı; istenilen renk, desen ve ebatta, özel sipariş ile üretilen “Kişiye Özel Atlas Halı”, nano özellikleri ile de uzun yıllar boyu ilk günkü ışıl ışıl gibi kalıyor. Kişiye özel halı ile tüketici isterse düşlediği halının tasarımını üstlenebiliyor ya da hayalindeki halıyı fikir olarak Atlas Halı’ya ileterek tamamen kendisine özel halıyı yaratıyor.

Nano Halı: Dünyada ilk ve tek!

·         Işık etkisiyle kendi kendini temizleyebiliyor.

·         Sıvı iticilik özelliği sayesinde leke barındırmıyor.

·         Küf, bakteri, mayt ve mantar barındırmıyor

·         Doğal iletkenlik özelliği ile vücuttaki statik elektriği alarak stresin azalmasına yardımcı oluyor.

·         Gıda Bakanlığı’ndan onaylı Gıda Temas Raporu bulunan halıdaki yiyeceklere bile bakteri bulaşmıyor.

Atlas Nano Halı ile ilgili detaylı bilgi  www.atlashali.com.tr’den, ürünün onay ve sertifikalarına ilişkin bilgi ise www.nanohali.com adresinden alınabilir. Satış sonrası destek hizmetleri ise 444 2857 – 444 ATLS numaralı müşteri destek hattından sağlanmaktadır.

Atlas Halı Aksesuar ve Mobilya Sanayi Ticaret A.Ş.